Strona główna » Blog » Zakup roweru. O czym jeszcze warto pamiętać?

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Zakup roweru. O czym jeszcze warto pamiętać?

Data dodania: 26-01-2023


Osoby, które kupiły swój nowy rower zazwyczaj nie mogą doczekać się, aż wybiorą się nim na swoją pierwszą przejażdżkę. Często są tak zachwycone zakupem, że zapominają o konieczności doboru do niego odpowiednich akcesoriów. O czym warto pamiętać, zanim wybierzemy się w pierwszą podróż?

 

Bezpieczeństwo
Wybierając akcesoria rowerowe przede wszystkim miejmy na uwadze swoje bezpieczeństwo. Osoby, które dawno nie jeździły lub planują wycieczki po ruchliwych ulicach i trudnych ternach, bezwzględnie powinny pamiętać o kasku. Kask obowiązkowo powinno mieć na sobie dziecko, zawsze gdy wsiada na rower – nawet na podwórku. Ważne jest również wyraźne oświetlenie roweru. Z przodu przyda się solidna lampka o białym świetle, która będzie nam oświetlała drogę po zmroku i sprawi, że będziemy widoczni dla osób i pojazdów poruszających się z naprzeciwka. Z tyłu warto zamontować czerwoną lampkę o stałym lub pulsacyjnym świetle. Dzięki niej wyraźnie oznakujemy tył roweru.

 

Wygoda
Warto również zadbać o akcesoria rowerowe, które sprawią, że jazda i postoje będą bardziej komfortowe. Nie wszystkie rowery mają podpórkę, popularnie zwaną „nóżką” lub „stopką”. Warto zamontować ją, jeśli nie chcemy na postojach kłaść roweru na ziemi, lub szukać drzewa albo ławki, o które moglibyśmy go oprzeć. Rowery czasami nie mają taż bagażników. Jak łatwo można się domyślić, bagażnik jest absolutnie niezbędny, jeśli planujemy dłuższe wycieczki w teren. Rowerzyści chętnie montują uchwyty na bidon na ramie roweru. Dzięki temu mogą napić się wody podczas jazdy, bez konieczności zatrzymywania się. Kolejnym istotnym akcesorium jest linka do przypięcia roweru. Pamiętajmy, że jest ona dość łatwa do sforsowania dla wprawnego złodzieja, dlatego nie należy traktować jej jako pewnego zabezpieczenia roweru pozostawionego na noc np. na klatce schodowej. Linką możemy przypiąć rower podczas krótkiego postoju w knajpce z ogródkiem, gdy rower mamy cały czas na oku. Uniemożliwia ona złodziejowi szybkie chwycenie roweru i natychmiastowy odjazd w krótkim czasie.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu