Strona główna » Części rowerowe » Manetki rowerowe, klamkomanetki

Cennik

Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Manetki rowerowe, klamkomanetki


Manetki Shimano

 

Manetki rowerowe Shimano – służą do zmiany biegów w rowerze. Najczęściej występujące typy to:


Manetki rowerowe cynglowe – przełożenie zmieniane za pomocą palców. Jedna z dźwigni odpowiedzialna jest za zmianę biegów z góry w dół, zaś druga do powrotu do poprzedniego biegu.

Manetki Shimano obrotowe – przełożenie zmieniane poprzez obrót rączki naciągając lub zwalniając linkę przerzutki.
 

Wyróżnić możemy też dwa sposoby zmiany biegów w manetkach, tj.
 

Skokowy – manetka pracuje wyłącznie w podanej ilości biegów (np. 3, 7, 8)
 
Płynny – manetka może zostać wykorzystana do zarówno do przerzutki przedniej o niższej ilości przełożeń jak i tylnej posiadającą większy zakres biegowy.Klamkomanetki – oprócz możliwości zmiany biegów, klamkomanetki posiadają również dźwignię hamulca. W przeciwieństwie do manetek, zmiana biegów wykonywana jest wyłącznie za pomocą palców. W tej grupie nie występują manetki, których zmiana biegów wykonywana jest poprzez obrót rączki.


Zarówno manetki jak i klamkomanetki Shimano możemy przypisać do trzech klas jakości oraz ceny. W najwyższej klasie możemy spotkać manetki z grupy XTR, Deore, SLX. W średniej klasie znajdują się Acera, Altus oraz Alivio. W rowerach tańszych najczęściej spotkać można manetki z niższej grupy – Tourney.Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu