Strona główna » Blog » Jak przygotować rower na zimę?

Opinie o produktach

Cennik

Pobierz cennik PDFPobierz cennik XLS

Jak przygotować rower na zimę?

Data dodania: 08-12-2021


Koniec sezonu związany jest z odpowiednim zabezpieczeniem roweru na zimę. Nie oznacza to jednak, że należy go jedynie schować przed mrozem, ale także odpowiednio zakonserwować, aby wiosną móc ponownie cieszyć się bezawaryjną i komfortową jazdą. Kiedy i jak zająć się jego przygotowaniem na zimę? Tego wszystkiego dowiesz się właśnie tutaj!
 

Kiedy kończy się sezon na rower?


Tak naprawdę zależy to tylko i wyłącznie od jego użytkownika. Są osoby, które rezygnują z niego wraz z końcem lata, a są również takie, które jeżdżą bez względu na pogodę i warunki zewnętrzne. Dla większości z nas jednak sezon kończy się wraz z pojawieniem się pierwszych jesiennych dni, gdy deszcz i niska temperatura uniemożliwiają komfortową jazdę. Wówczas, przed schowaniem swojego jednośladu na dobre należy pamiętać o tym, by odpowiednio go zabezpieczyć przed zimą.
 

Przygotowanie roweru na zimę


Pierwszym etapem pielęgnacji jest dokładne umycie zarówno ramy, jak i każdego innego elementu. Specjaliści zalecają unikanie korzystania z myjek wysokociśnieniowych, dlatego do wyszorowania samej ramy powinna wystarczyć nam zwykła szmatka lub gąbka oraz letnia woda z płynem.

Nieco bardziej skomplikowany w czyszczeniu łańcuch można z powodzeniem umyć przy pomocy szczoteczki do zębów. Przy większych zabrudzeniach może sprawdzić się także całkowite zdjęcie łańcucha i zanurzenie go we wcześniej przygotowanym naczyniu z benzyną. Niezależnie od techniki, jaką zastosujemy do jego umycia, należy go następnie zabezpieczyć specjalistycznym olejem. Również pozostałe elementy roweru należy dokładnie zakonserwować smarem, który ochroni je przed korozją.

Tak przygotowany jednoślad należy dokładnie obejrzeć także pod kątem technicznym. Wszelkie nieprawidłowości powinny zostać naprawione w serwisie, a przed samym odłożeniem powinniśmy dokładnie napompować opony.

Poza samą konserwacją, niezwykle ważnym elementem przygotowania roweru jest także jego miejsce przechowywania. Szczególnie powinniśmy unikać miejsc wilgotnych, chłodnych i podanych na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego unikajmy zimowania naszego jednośladu na balkonie, tarasie czy domku narzędziowym. Wybierajmy zamiast tego miejsca suche i ciepłe takie jak piwnica, przydomowy garaż, schowek czy profesjonalna przechowywania.

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu